28.02.2025
Video

Imposante videotool Sora van OpenAI is nu in Nederland beschikbaar

By: Laura Jenny

BlogVideo

De AI-videogenerator Sora van OpenAI is nu in Europa beschikbaar. Je kunt Sora van OpenAI vragen om een video te genereren, maar je moet hiervoor wel een Plus- of Pro-abonnement hebben.

Sora van OpenAI

Hoe het precies zit is nog wel wat onduidelijk. OpenAI schrijft: “Sora is now available to Plus and Pro users in the EU, the UK, Switzerland, Norway, Liechtenstein & Iceland.” Het lijkt er dus op dat het de hele EU bedoelt, maar mensen vanuit Spanje en Italië geven aan dat ze er nog niet inkunnen.

In ieder geval zou het wel snel moeten kunnen. Het is mogelijk om 1080p-video’s te genereren op basis van een tekstinput. Je kunt precies beschrijven wat je wil zien en Sora maakt daar dan een realistisch uitziende video van, als dat je wens is. Wil je het juist heel fantasierijk, dan kan dat natuurlijk ook. Plus-gebruikers kunnen maximaal 50 video’s per maand maken op 480p, dus er zit wel een restrictie op. Pro-gebruikers hebben toegang tot die 1080p-beeldkwaliteit en kunnen 500 video’s per maand maken.

Video’s maken met AI

Sora biedt de optie om andere beeldverhoudingen te kiezen, zodat je juist verticale video’s kunt maken als je het voor smartphones doet. Houd wel rekening met beperkingen: er zijn soms nog heel vreemde situaties te zien met meerdere armen, benen die een gekke kant op bewegen enzovoort. Wil je iets slechts maken, zoals seksuele video’s met Taylor Swift, dan moeten we je teleurstellen: dat kan OpenAI niet voor je regelen, naast dat je je kunt afvragen of je dat moet willen.

OpenAI heeft Sora op deze manier uitgebracht in december, maar dat was nog een kleine regio, nu doet Europa ook mee en dat betekent dat je binnenkort waarschijnlijk nog veel meer AI-video’s kunt verwachten op sociale media. Sora wordt gezien als een van de meest toonaangevende AI-videomakers en daarom is er veel focus op. Het is ook bezig met filmhuizen om te kijken of het samenwerkingen kan starten in Hollywood.

Tegelijkertijd is er ook veel angst en kritiek: acteurs zijn bang dat hun werk straks niet meer nodig is, creatieven zien hun werk ook vaker naar kunstmatige intelligentie gaan. Maar aan de andere kant: zolang het er nog steeds moeilijk is om echt precies te creëren wat je wil, en zeker voor langer dan maar een paar seconden, dan blijven acteurs en creatieven toch echt heel belangrijk. Al is het maar omdat zij wel weten hoe vingers en benen werken.

Share this post