Toyota gaat Kirobo, de humanoïde robot ontwikkeld is samen met Dentsu Inc., het Research Center for Advanced Science and Technology van de universiteit van Tokyo (RCAST) en Robo Garage (Robo Garage), de ruimte in sturen.
Op 4 augustus 2013 stapt de robot in het Tanegashima Space Center aan boord van het ruimteschip Kounotori 4 met als eindbestemming het International Space Station (ISS). Hier, hoog boven de aarde, zal Kirobo wachten op de komst van de Japanse astronaut Koichi Wakata. De zwart/witte robot moet wel even geduld uitoefenen; Wakata wordt niet eerder dan november of december op het internationale ruimtestation verwacht. Wanneer Kirobo en Wakata elkaar dan eindelijk de hand kunnen schudden, zullen zij geschiedenis schrijven door het allereerste gesprek tussen een mens en een robot in de ruimte te voeren.
Menselijke bewegingen
Kirobo is één van de twee humanoïde robots die ontwikkeld zijn op basis van het Kibo Robot Project, een samenwerkingsverband tussen Toyota Motor Corporation, RCAST en Robo Garage. Ook het Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) heeft een belangrijke bijdrage aan dit bijzondere project geleverd. Toyota was verantwoordelijk voor de stemherkenningsfunctie van Kirobo. RCAST en Robo Garage hebben gewerkt aan de hardware van Kirobo en het mogelijk gemaakt dat de aandoenlijke robot in staat is menselijke bewegingen na te bootsen. Dentsu Inc. heeft het hele project begeleid en er voor gezorgd dat Kirobo over een woordenschat beschikt.
De tijdlijn van het Kibo Robo Project ziet er als volgt uit:
– 4 augustus 2013 Kirobo vertrekt naar het ruimtestation ISS
– Augustus – september 2013 Kirobo spreekt voor de eerste keer in de ruimte
– November – december 2013 Koichi Wakata komt aan bij ISS
– December 2013 Kirobo en Koichi Wakata spreken met elkaar
– Mei – juni 2014 Koichi Wakata vertrekt vanaf ISS
– December 2014 Kirobo keert terug naar de aarde