Er is in 2007 veel discussie geweest over de totstandkoming van de diverse toplijsten van blogs. Het waardeoordeel van de makers van de lijsten zou teveel meewegen. Yellow Lemon Tree, de makers van de populaire Blog50, presenteert de Blog50 van januari 2008 in nieuwe stijl.
De top 50 is flink door elkaar geschud. Nummer 1 is nu Geenstijl, gevolgd door Marketingfacts (8,1) dan Dutch Cowboys (7,2), Flabber (6,9) en Frankwatching (6,7).
De nieuwe meetmethodes die de Blog 50 hanteert zijn: Delicious bookmarks, Yahoo inlinks, Alexa traffic rank en een datum check. Blogs die profiteren van de nieuwe meting zijn Geenstijl (nieuwe nummer 1), Biertijd (+7), Autoblog (+6), Jaggle (+10), Kladblog.com (+21), VK Magazine (+17), Tastelikepizza (+71) en Viva (+75).
De hoogste stijger van januari 2008 was 6pack met 111 plekken. ‘Met deze zeven meetmethodes proberen we de blogosfeer in Nederland en Belgie op zo’n goed mogelijke manier in beeld te brengen. Deze berekening zullen we vanaf nu blijven gebruiken voor de samenstelling van de Blog50.‘ Aldus de redactie van Blog50.
Via: redactie@blog50.nl