16.07.2005
Online

Vliegtuig spotten via Internet

By:

BlogOnline
1121463305vliegtuig-spotten-via-internet.jpg
1121463305vliegtuig-spotten-via-internet.jpg

Het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium (NLR) heeft een programma ontwikkeld waarmee omwonenden van luchthavens via internet rechtstreeks de vliegtuigen kunnen volgen. Ze kunnen precies nagaan waar en hoe hoog gevlogen wordt.

De luchthaven van Frankfurt is het eerste vliegveld dat gebruikmaakt van de technologie. Het is de bedoeling dat het later ook mogelijk wordt de vliegbewegingen bij de luchthavens van München, Hamburg, Keulen-Bonn en Düsseldorf op internet te volgen. De Duitse vliegtuigen zijn te volgen via de website www.dfs.de.

Het NLR heeft de software ontwikkeld in opdracht van de Duitse luchtverkeersleiding. Met het programma wil men bewoners meer informatie verstrekken over de feitelijke vliegbewegingen in hun omgeving. “Als mensen bijvoorbeeld een vliegtuig horen op een tijdstip dat dit niet is toegestaan, kunnen ze naar de site gaan en controleren of er daadwerkelijk een vliegtuig is overgevlogen”, aldus NLR-woordvoerder Frank Vos.

Volgens Vos is het goed mogelijk dat in de toekomst ook de luchthaven Schiphol gebruik gaat maken van de nieuwe software. “Ik denk wel dat het past in hun streven naar het geven van objectieve en eerlijke informatie”. via

Share this post