Zelf vindt ik het al zolang ik iTunes al gebruik voor het downloaden, van muziek en meer, een bron van ergenis dat je het alleen met het aanbod uit de .nl shop kunt doen. Een tv-serie kopen uit de VS store is niet mogelijk. Wat de reden van Apple is om dit af te schermen is me dan ook volstrekt onduidelijk. Sterker nog, het nodigt mensen juist uit om populaire series via allerlij peer to peer netwerken te gaan zitten downloaden.
Gisteren kondigde eurocommissaris Viviane Reding (Informatie en Media) een plan aan voor de Europese online verkoop van muziek, films, en spelletjes. Licenties voor auteursrechten, die nu in elk land apart moeten worden geregeld, zouden voor meerdere landen of zelfs heel Europa kunnen gelden .
Reding wil ook orde in de wildgroei aan beveilingsystemen tegen kopiëren. De systemen zijn vaak niet inwisselbaar. Zo maakte Apple het met zijn beveiligingssysteem heel moeilijk om gekochte muziek af te spelen op een andere mp3-speler dan de Apples eigen iPod. Een Europese standaard zou dit moeten voorkomen. Ook moet er duidelijkheid zijn over de strengheid van de beveiliging, die nu sterk varieert. Reding wil haar plan al rond de zomer rond hebben waarna volgens haar de online film en muziek kunnen verviervoudigen tot 8,3 miljard euro in 2010. Apple en andere aanbieders moeten hier toch wel heel blij van worden.