Naarmate we verder richting de kerst gaan zal de Star Wars-koorts weer beginnen toe te nemen: Rogue One is er al bijna en dan zullen het speelgoed en de andere Star Wars-snuisterijen snel volgen. Tot nu toe de gaafste nieuwigheid is toch wel dat er nu heuse, officiële Star Wars-drones aan komen. Er zijn zat handige mensen die al hun eigen Star Wars drones hebben gemaakt. Je neemt een bestaande drone, een stuk speelgoed en maakt zo je eigen Millennium Falcon of X-Wing. Kan allemaal, maar Disney heeft afgelopen zomer besloten om het serieus aan te pakken.
Samen met gerenommeerde drone-makers Propel hebben ze een viertal voertuigen uit Star Wars gepakt en daar specifieke drones van gemaakt die niet zoals veel hobby-drones een lege binnenhuls hebben voor de propellers, maar die het zweefgedeelte helemaal onder de drone zelf hebben gezet. Daardoor zien de modellen er te gek uit, maar daar houdt het niet op voor de fans van a Galaxy far, far away.
Deze kleine drones, ter grootte van een hand, zijn ten eerste heel snel met maximale snelheden tot 65 km/u. Beter nog hebben ze ook ingebouwde lasers (sterkte: laserpen) waarmee ze op elkaar kunnen schieten. Doordat er ook een systeem gebouwd is waarmee de drones kunnen ‘zien’ als ze geraakt worden door een laser en zelfs van welke andere drone die laser kwam kun je dus serieuze gevechten houden, inclusief puntentelling!
Je kunt tot 12 drones in een gevecht gooien, met verschillende mogelijkheden zoals ieder voor zich, teams en zelfs een modus waarbij je een leider moet neerschieten en de rest die moet verdedigen. Elke drone heeft een levensbalk en als die weggeschoten is ‘valt’ ‘ie veilig uit de lucht. Je kunt in eerste instantie (want er gaan natuurlijk nog meer van deze drones komen) kiezen uit een X-wing fighter, Darth Vader’s TIE Advanced, een Speeder Bike met passagier of natuurlijk de Millennium Falcon.
Het is heel gaaf om de drones in actie te zien, want als ze eenmaal vliegen zie je bijna niks meer van de propellers en lijkt het dus net alsof de schepen uit zichzelf vliegen. Voor de echte Star Wars fans wordt dit enorm genieten, zeker omdat aan alles is gedacht: er zit een koptelefoon-aansluiting op de controller en je kunt genieten van ingebouwde Star Wars-muziek terwijl je aan het vliegen bent, je kunt ‘barrel rolls’ maken met je X-wing en het schroevendraaiertje waarmee je de batterijhouder opendraait is in de vorm van een lightsaber.
Zelfs de verpakking is te gek: als je de doos openmaakt staat de drone mooi opgesteld, gaat er licht aan (met raster in Star Wars-stijl) achter de drone en er worden stukjes audio afgespeeld die met het voertuig in kwestie te maken hebben. Er zit een training mode bij de drones, zowel virtueel als in het echt met een no-fail modus, dus er is echt aan alles gedacht. Het enige heikele punt? Je voelt ‘m al aankomen: vermoedelijke prijs voor deze pareltjes is 230 Britse pond. Per stuk. Wil je de hele set, dan zit je dus tegen 1000 euro aan te kijken, maar als de drones zo leuk zijn als ze klinken is het wel de moeite waard. Vraag is alleen: durf je er nog mee te vliegen voor die prijs?
[Afbeeldingen © Propel]