Een
paar maanden geleden kwam het grote nieuws naar buiten dat het Scandinavische bedrijf Apsiro, eigenaar van de twee muziek streamingsdiensten,
Tidal en WiMP voor 56 miljoen dollar is overgenomen door de beroemde rapper Jay-Z. Tidal staat vooral bekend als een streamingdienst met een perfecte muziekkwaliteit. Het grote verschil is dat bij Tidal de muziek niet is gecomprimeerd zoals bijvoorbeeld dit wel wordt gedaan bij Spotify en Deezer.
Inmiddels lukt het
Jay-Z krijgt aardig om grote wereldsterren als Kanye West, Madonna, Rihanna, Beyoncé en Taylor Swift enthousiast te krijgen voor zijn muziekdienst. Allen tekenden gisteren live voor de camera een contract met Tidal.
De meeste van deze wereldsterren hebben hun profielfoto op Twitter vervangen door een lichtblauw vierkantje en plaatsen ze berichten met hashtag #TIDALforALL om Tidal bekend te maken bij een nog groter publiek. Met de enorme aantallen volgers lijkt dat geen moeilijke opgave. Tidal zal zeker op de korte termijn impact hebben op de populariteit van diensten als Spotify en Deezer al mag je verwachten dat op termijn ook zij muziek met een betere muziekkwaliteit zullen gaan aanbieden.