De Groningse drukker Drukwerknodig heeft het er maar druk mee: juist nu je in het openbaar vervoer een mondkapje moet dragen, zien ze daar de hoeveelheid bestellingen enorm stijgen. Het komt omdat het gepersonaliseerde mondkapjes aanbiedt, die natuurlijk erg handig zijn om een statement te maken, of simpelweg reclame te maken voor je bedrijf.
“We kregen veel vragen over het bedrukken van mondkapjes. Daarop hebben we snel ingespeeld en gepersonaliseerde mondkapjes toegevoegd aan ons assortiment,” zegt Marck Snip, shopmanager van Drukwerknodig.nl. De vraag naar de persoonlijke mondkapjes blijkt groot, zó groot dat de drukkerij extra sublimatie hittepersen heeft aangeschaft om de vraag bij te kunnen benen.
De mondkapjes worden besteld door zowel bedrijven die grote partijen bestellen, als consumenten die enkele mondkapjes aanschaffen voor in het openbaar vervoer. “De creativiteit blijkt erg hoog te zijn bij onze klanten. We hebben veel leuke voorbeelden gezien met grappige quotes, bedrijfslogo’s, patronen of laatst een opvallend mondkapje met een ode aan Patty Brard,” aldus marketingmedewerker Hendrik Hoekstra.
Drukwerknodig is een online drukkerij gevestigd aan de Osloweg in Groningen. Ondanks de coronacrisis, groeit de drukkerij weer. De grafische branche wordt volgens Snip hard geraakt: “Ook wij zagen in de eerste weken van de COVID-19 epidemie een daling van onze groei. In de afgelopen weken zien we echter weer positieve groeicijfers, we zitten nu op 40% meer bestellingen ten opzichte van vorig jaar. Deze groei komt mede door onze mondkapjes, spatschermen en het kant-en-klare houd afstand drukwerk”