15.07.2014
Automotive

Jaguar komt met nieuw Augmented Reality concept

By: Jeroen de Hooge

BlogAutomotive

De afgelopen maanden horen we steeds meer over de zelfrijdende auto waarbij je als bestuurder niet zelf meer hoeft te rijden. De auto beschikt over Wi-Fi en handige tools die het transporteren vergemakkelijken. Tijdens het rijden kunnen inzittenden nog even wat werk verrichten of genieten van het uitzicht. Jaguar is bezig met een heel ander concept waarbij je als bestuurder nog wel alle controle over de auto hebt.

Het nieuwe Virtual Windscreen concept voorziet bestuurders van een interactief virtueel display met een hoog augmented reality gehalte. Zo kunnen bestuurders een virtuele racing lijn instellen die verandert van kleur en hiermee aangeeft wanneer er geremd moet worden. Ook kan Virtual Windscreen de weg voorzien van virtuele kegels waarmee je als bestuurder real-time kunt oefenen.

Naast de racing lijn en de virtuele kegels beschikt Virtual Windscreen ook over de ‘ghost car’ visualisatie. Hiermee kunnen bestuurders het opnemen tegen virtuele auto’s. Hierbij is er ook de mogelijkheid om het op te nemen tegen echte rondetijden die geplaatst zijn door eerdere gebruikers.

Het is helaas nog niet mogelijk om het Virtual Windscreen concept in werkelijkheid te gebruiken. Een woordvoerder van Jaguar Landrover zegt: ‘We are working with our suppliers to develop the technology, and are estimating it has potential to reach production in around 10 years.’

Het is dus nog even wachten voordat we deze Virtual Reality functies kunnen aantreffen in een Jaguar. In onderstaande video zijn de verschillende VR functies van het Windscreen concept weergegeven.

Share this post