16.04.2025
Mobile

iPhone Fold: Apple lijkt echt aan een vouwbare telefoon te werken

By: Jeroen de Hooge

BlogMobile

Er zijn al vaak geruchten geweest dat er een vouwbare iPhone aankomt, maar ook vaak dat Apple daar echt niet aan gaat beginnen. Nu lijkt het er dan toch op dat hij er gaat komen. Een bekende bron meldt dat de iPhone tussen de 2.100 en 2.300 dollar kost.

iPhone Fold

Dat zal in euro’s ergens tussen de 2.500 en 3.000 euro uitkomen en dat is niet voor de poes. De meeste folds zitten eerder tussen de 1.500 – 2.500 euro, met een paar uitzonderingen daargelaten. Denk bijvoorbeeld aan de Huawei Mate XT, die twee keer kan vouwen en meer richting de 3.000 tot 3.5000 euro gaat. Maar dan heb je dus drie schermen die samen 10 inch zijn, wat een stuk meer wordt dan de Apple Fold, zoals we denken

Nu is het een iPhone en die neigen sowieso al wat hoger te liggen in prijs. Het toestel is dus waarschijnlijk vooral voor de mensen die sowieso wat meer van luxe houden. Of voor Apple-fans die simpelweg het idee van een vouwbare telefoon interessant vinden. Waar Samsung dit al meer dan 5 jaar aanbiedt, daar komt Apple straks net kijken. Nu had Samsung ook wel wat kinderziektes voordat het tot de goedwerkende foldables kwam die het nu heeft, maar Apple begint dus net met die reis.

Afscheid van FaceID

Het krijgt wel hulp uit bekende hoek, want het scherm wordt gemaakt door Samsung Display, de schermtak van het Koreaanse merk. Apple zou meer nog dan Samsung zelf hameren op een smartphone waarbij je de vouw niet kunt zien. Samsungs vouwbare toestellen laten vaak wel een vouw zien, dus daar zit een gedeelte van de innovatie. Er is echter ook iets dat Apple juist inlevert met deze telefoon: FaceID. Omdat er een camera onder het scherm komt voor meer schermoppervlak, kan Apple niet van dezelfde technologie gebruiken voor de gezichtsscan. De foldable zal dan ook op een andere manier ontgrendeld moeten worden.

De opvouwbare iPhone schijnt een boek-achtig model te zijn, dus geen oester. Met andere woorden: een Fold, geen Flip. Het is nog niet duidelijk hoe deze vouwbare telefoon van Apple zal heten, maar we gokken het op Fold. Tegelijkertijd is het afwachten of Apple echt met deze telefoon komt: in 2017 verschenen de eerste geruchten over het apparaat en inmiddels zijn we dus 8 jaar verder.

Tegelijkertijd zal Apple waarschijnlijk ook veel kansen zien met een Fold: zo hebben mensen een groter scherm tot hun beschikking waarmee ze bijvoorbeeld Apple TV+ kunnen streamen. Dat kan ook op een kleinere telefoon, maar je kunt met het grotere scherm als de telefoon is opengevouwen rekenen op een groter beeld. Ook zou Apple graag een nieuwe doelgroep willen aanspreken met deze iPhone: misschien verlaten mensen hun iPad er zelfs wel voor.

Wat doet Apple?

Tegelijkertijd zal Apple het goed willen aanpakken en kan dat ook de reden zijn waarom we al zo lang op een Fold van Apple wachten. We hebben inmiddels van de Apple Car geleerd dat als Apple niet tot een product komt dat echt bevalt, het een project ook alsnog kan annuleren. Ook als het al in een redelijk vergevorderd stadium is. We houden dus zeker nog even een slag om de arm wat die Apple Fold betreft, maar dat er iets rommelt bij Apple, dat kan eigenlijk niet anders.

Share this post