06.09.2019
Tech in Asia

China voegt Huawei & Hikvision toe aan AI ‘dreamteam’

By: Redactie Tech in Asia

BlogTech in Asia

De Chinese overheid heeft Huawei Technologies en Hikvision Digital Technology toegevoegd aan een groep bedrijven die tezamen kunstmatige intelligentie ontwikkelen. Het in Shenzhen gevestigde Huawei zal het voortouw nemen in het ontwikkelen van infrastructuur en software voor AI, terwijl Hikvision zich zal gaan richten op video.

Ook Xiaomi, Megvii en JD maken deel uit van groep

Op de Shanghai World Artificial Intelligence Conference werden ook een aantal andere deelnemers geïntroduceerd: het in Hong Kong genoteerde Xiaomi Corp (domotica), het e-commercebedrijf JD.com (logistiek) en internetbeveiligingsbedrijf Qihoo 360 Technology (online security) doen ook mee. Megvii levert reeds expertise op het gebied van gezichtsherkenning en Yitu kreeg de opdracht om de beeldverwerking te regelen.

De groep is inmiddels uitgedijd naar 15 Chinese bedrijven sinds de start van het project in 2017. Het idee is om Amerika in te halen als het gaat om AI.

Vergevorderd in gezichtsherkenning

De Chinezen zijn vergevorderd met gezichtsherkenning en de integratie ervan in het dagelijkse leven. Overheidsinstantie gebruiken het om criminelen op te sporen en verkeersovertreders in de kraag te vatten. Gezichtsherkenning wordt in China ook toegepast in retail, finance, entertainment en transport.

Op de conferentie in Shanghai onthulden lokale overheidsfunctionarissen vier belangrijke aandachtsgebieden voor AI: transport (connected auto’s), diagnostiek in de medische wereld, identificatie van individuen en het maken van slimme sensoren.

Baidu, Alibaba, Tencent, iFlyTek en Sensetime zijn ook leden van de groep.

Share this post