De Mexicaanse ontwerper Edgar Herrera komt met een innovatie op gebied van drones: eentje zonder propellers. Het is nog een concept, maar wel eentje die inmiddels al een Red Dot Design Concept Award heeft gewonnen. De reden dat Herrera koos voor een drone zonder propellers is dat dit ook meestal de boosdoeners zijn: ze kunnen vrij snel kapot gaan, bijvoorbeeld door hevige wind of een valpartij. En daarbij zijn propellers ook het meest gevaarlijke onderdeel van de drone voor mensen die erbij in de buurt komen, zoals de piloot.
Hoe deze bladeless drone dan toch kan vliegen, is op een manier die je wellicht ook kent van Dyson – je weet wel, van de stofzuigers. Herrera liet zich ook door deze techniek inspireren toen hij bezig was deze propellerloze drone te ontwerpen. Op bepaalde plaatsen wordt lucht naar buiten gewerkt, zodat de drone kan opstijgen en landen. In het midden van deze drone zie je de hoofdmotor, met aan de voorzijde nog eens twee, en aan de achterzijde een extra motoren.
Het resultaat is een gestroomlijnde, cool uitziende drone die minder herrie maakt dan huidige drones en die minder gevaarlijk is omdat de propellers dus ontbreken. Het is echter wel een concept en nog niet duidelijk is hoe stabiel deze drone in de lucht blijft hangen.
Aangezien het om een echte verbetering gaat ten opzichte van huidige drones, kan het bijna niet anders dan dat iemand dit ook daadwerkelijk in productie gaat nemen. De vraag is alleen wie en wanneer.