01.09.2011
Gaming

Vroeg een 3DS gekocht? Je gratis games zijn er – en zo vind je ze

By: Patrick Smeets

BlogGaming

Nadat alle 3DS-kopers van het eerste uur een upgrade naar ‘Ambassadeur’ hebben gekregen (voor een luttele €80) werd door Nintendo beloofd dat we gratis games zouden krijgen. Nou, ze hebben zich aan de belofte gehouden, want de eerste 10 van die games zijn op dit moment beschikbaar. Vraag echter niet hoe je er aan moet komen, want je hoeft nog net geen dieren te offeren om in het ultrageheime onderdeel van de eShop te komen waar je op verwarrende wijze je gratis NES games kunt downloaden. Gelukkig is daar het internet met de oplossing. Zelda 2, here we come!

vroeg-een-3ds-gekocht-je-gratis-games-zi.jpg
vroeg-een-3ds-gekocht-je-gratis-games-zi.jpg

Wat je moet doen (zoals correct gespot door Eurogamer) is het volgende:

  1. Ga naar de eShop
  2. Ga helemaal naar links waar de optie ‘Instellingen en meer’ zit – inderdaad, dat ziet er niet uit als ‘download gratis games’, maar hier moet je zijn.
  3. kies ‘Gedownloade titels’ – ik weet dat dit je eerste keer is, geen moeilijke vragen stellen nou!
  4. Kies een game uit die je wilt downloaden – nee, dat gaat niet allemaal tegelijk.
  5. ga terug naar stap 2 en herhaal totdat je alle 10 de games hebt gedownload

Niet al te helder dus, maar de games zijn er in elk geval. Voor de volledigheid nog even de complete lijst met games:

  1. Super Mario Bros.
  2. Metroid
  3. The Legend of Zelda
  4. Zelda II: The Adventure of Link
  5. Wrecking Crew
  6. Mario & Yoshi
  7. Donkey Kong Jr.
  8. Ice Climber
  9. Balloon Fight
  10. NES Open Tournament Golf

Vergeet ook vooral niet het mysterieuze 11e item, je Nintendo 3DS ambassadeurscertificaat, te downloaden, want die zorgt er voor dat je te horen krijgt wanneer de SNES-games beschikbaar worden, want om je dat gewoon via Spotpass te melden, nee, dat zou te makkelijk zijn. Je moet eerst die onduidelijke applicatie downloaden, daarna moet je die uitpakken, opstarten, instellen dat die je boodschappen mag sturen en dan krijg je dus te horen hoe je de volgende reeks games kunt krijgen.

Waanzin. Complete waanzin, dit. En dan krijg je dus ook geen bericht van Nintendo om je te laten weten dat dit van start is gegaan. Het heeft er alle schijn van dat de uitgever niet wil dat we de gratis games downloaden, want anders doe je toch niet zo je best om ze zo moeilijk mogelijk downloadbaar te maken, of wel? Doe je voordeel met de instructies en haal de games op, dan heb je toch nog iets voor je ‘early adopter’-uitgave gekregen behalve spijt.

Share this post