Gebruikers en ontwikkelaars die zich bezig houden met apps uit de App Store van Apple weten als de beste dat er veel bureaucratische rompslomp bij komt kijken om een applicatie toe te laten tot Apple’s applicatiewinkel. Wat veel mensen niet weten, is dat de zogenoemde ‘app reviewers’ het eigenlijk helemaal niet makkelijk hebben. Volgens Mike Lee, voormalig senior engineer bij Apple, is het werken als een app reviewer om meerdere redenen een vermoeiend baantje.
Het app review team is vrij klein ten opzichte van de miljoenen apps die te downloaden zijn in Apple’s App Store. ‘Mensen hebben het idee dat er 100 mensen in India bezig zijn met het reviewen van apps.’ vertelt Lee tegen Business Insider. Aan de capaciteiten van de app reviewers twijfelt niemand, maar het blijkt lastig te zijn om genoeg goede medewerkers te vinden.
De hoeveelheid apps is ook een reden waarom het soms zo lang duurt. ‘Er zijn veel kwalitatief goede apps, maar er zit zoveel rommel tussen waardoor reviewers soms door de bomen het bos niet meer zien.’ Overigens is ‘rommel’ nog zachtjes uitgedrukt volgens Lee: ‘Er zitten zelfs soms apps tussen die niet eens een avatar hebben of die volledig bestaan uit afbeeldingen.’
Het grootste probleem zit ‘m toch in het filteren van apps. Apple moet grenzen stellen aan de toelaatbaarheid van apps. Pornografische apps zijn bijvoorbeeld niet toegestaan. Maar volgens Lee gaan de filters soms verder dan eigenlijk de bedoeling is: ‘De filter ziet soms zelfs komkommers als het mannelijk geslachtsdeel, waardoor apps met komkommers erin ook worden afgewezen.’