Google heeft voor z’n medewerkers een 70-20-10 procent regel bedacht die aangeeft hoe werknemers hun tijd kunnen/moeten besteden. Meeste tijd (70%) is het gewoon arbeid en hard werken maar juist in dat 20% window ontstaan vaak de mooiste zaken. Zo zijn ook de eerste versies van diensten als GMail en Google Analytics uiteindelijk onstaan.
Er ziten ook minder geslaagde producten bij die na Google Labs het beta-licht mogen aanschouwen en na verloop van tijd stilletjes worden afgeserveerd. Vandaag lanceren ze weer zo’n 20% dienst, Google Browser size, waarmee je grootte van een browser window kunt zien. Handig voor ontwerpers en ontwikkelaars. Alles wat immers buiten een window valt converteert nu eenmaal lager. Bedenk wat het scheelt als je “Buy Now button” er net buiten komt te staan.
Om de tool te gebruiken hoef je alleen je url in te tikken. De informatie die Google gebruikt is opgebouwd uit het gebruik wat Google zelf meet over hun eigen applicaties, en gezien die aantallen akelig nauwkeurig dus. Meer info over de tool is vinden op het Google Code Blog.